niedziela, 13 stycznia 2013

Teczka z filcu

Dawno nic nie napisałam, winne jest lenistwo urlopowe :) ale już zabrałam się za realizację nowych pomysłów i prezentuję jeden z nich :) tak mnie zainteresował filc, że robię ostatnio z nim wszystko co się da. Postanowiłam odwdzięczyć się mężowi za prezent gwiazdkowy (książka o dodatkach z filcu) i sprawić mu nową teczkę na papierki, które nosi codziennie w torbie (przynajmniej nie będą wygniecione).
Opis zrobienia teczki:

1. Przygotowujemy trzy prostokąty z kartonu (wybór wymiarów zależy od tego jakiej teczki potrzebujemy)

2. Dwa mniejsze prostokąty przyklejamy do większego elementu, tak aby po zamknięciu teczki nie wysypywała się zawartość.

3. Przygotowujemy prostokąty z filcu, nieco większe niż dwa mniejsze prostokąty z kartonu, zszywamy po bokach i nasuwamy na elementy.

4. Trzeba teraz wymierzyć szerokość i długość teczki. jeśli chcemy łączyć różne kolory filcu to pamiętajmy o  tym iż każdy element musi być trochę większy niż wymiary teczki by na to wskazywały (zapasy na szwy).

5. Zszywamy kolejne barwne pasy (warto po przyszyciu każdego elementu przyłożyć do kartonu i sprawdzić czy wszystko pasuje)

6. Element zapięcia. Wycinamy prostokąt, następnie jeden z krótszych boków obcinamy jak na zdjęciu powyżej.

7. Przygotowując kolejny pas filcu, wkładamy pomiędzy warstwy element zapięcia i wszystko razem zszywamy.

8. Doszywamy ostatni barwny pas.
Zanim przejdziemy do następnego etapu, musimy wymierzyć miejsce w którym ma się znaleźć guzik i go przyszyć.

9. Powlekamy karton filcem i zszywamy. Aby uprościć sobie pracę i uniknąć przesuwania się materiału, użyłam taśmy klejącej dwustronnej, nie polecam używania kleju.

10. Teczka po rozłożeniu tak wygląda od zewnątrz, a od wewnątrz wygląda tak jak na poprzednim zdjęciu.

Teczka jest gotowa do użycia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz